O nás

Chalúpka Rozprávkovo Šumiac Brezno

Chalúpka Rozprávkovo Vás celoročne ubytuje v útulne zariadenej chalúpke pre maximálne 11 osôb. Nachádzajú sa v nej štyri 2-lôžkové spálne s pohodlnými posteľami a tromi prístelkami. K dispozícii je spoločenská miestnosť s posedením, televízorom so satelitným príjmom a krbom, ktorý dotvorí príjemnú atmosféru. Vlastnú stravu si budete môcť pripraviť v plne vybavenej kuchyni, kde okrem variča, chladničky, mikrovlnnej rúry a rýchlovarnej kanvice nájdete aj sporák na tuhé palivo, na ktorom môžete tiež variť. V kuchyni sa nachádza kávovar Nespresso, na ktorom si môžete pripraviť výbornú kávu. Súčasťou chaty je kúpeľňa s toaletou a sprchovacím kútom a samozrejmosťou je tiež pripojenie na sieť WiFi v celom objekte. Na oplotenom dvore je pre hostí pripravený gril aj kotlík na varenie gulášu, kým deti sa zabavia na pieskovisku prípadne na novovybudovanom ihrisku. Parkovanie je zabezpečené priamo pri objekte.

Chalúpka Rozprávkovo je situovaná na Horehroní v obci Šumiac, v okrese Brezno. Priamo nad dedinou sa týči Kráľova hoľa, kam sa vyberiete na pešiu turistiku alebo cyklotúru. Takisto sa môžete vybrať k Vodopádu pod Orlovou, na vrch Orlová, Ginduru alebo Stolicu. Len niekoľko kilometrov je vzdialený prameň rieky Hron a známa technická pamiatka Chmarošský viadukt. V blízkosti sa nachádza aj krásna Dobšinská ľadová jaskyňa, Hrad Muráň a Palcmanská maša, kde si užijete slnečné letné dni pri kúpaní a vodných športoch.

V zime si skvelú lyžovačku vychutnáte v Ski Telgárt, Ski Mlynky, v lyžiarskom stredisku Vernár a mnohých ďalších. V prípade záujmu absolvovať skitouring (turistika na lyžiach) na Kráľovu Hoľu si môžete rezervovať skialpový set kliknutím na tlačidlo nižššie.

cottage

1 rekreačný objekt/chalúpka

group

Max. 11 osôb

slumber

4  dvoj-lôžkové spálne

shower

1 kúpeľna s toaletou

wifi

Wifi v celom objekte

pot

Plne vybavená kuchyňa k dispozícii + kávovar

barbecue

Záhradný gril & kotlík

kada_kupacia

Kúpacia kaďa

playground

Detské ihrisko

cross-country

Skitouring s možnosťou prenájmu skialpového setu